Дропшипінг

Останнє оновлення : 22.06.2023

Дропшипер — це продавець, який не має власного складу і не отримує/забирає товар зі складу постачальника самостійно. Замість цього постачальник відправляє замовлення безпосередньо покупцеві. Найчастіше такий підхід веде до наступних проблем:

  1. Продавець погано розбирається в товарі, який продає, і не може грамотно проконсультувати покупця.
  2. Продавець не впливає на більшу частину процесу, який відбувається після оформлення замовлення, відповідно, якість обслуговування покупця відчутно страждає.
  3. Продавець не володіє точною інформацією про залишки товару на складах постачальника/ів і великий відсоток його замовлень доводиться скасовувати через відсутність товару в наявності. І часто продавець навіть не передзвонює покупцеві, щоб повідомити про це. Для нас це неприйнятно і таких продавців ми блокуємо.
  4. Продавець не може вплинути на швидкість відправлення та доставлення замовлення, не володіє інформацією коли постачальник відправить товар. Це призводить до частих зривів заявлених термінів доставки.
  5. Продавець не приймає повернення і не виконує гарантійне обслуговування самостійно. Замість нього цим займається постачальник, який не дуже зацікавлений в післяпродажному сервісі чужого покупця, що незмінно негативно впливає на кінцевий результат.
  6. Продавець спеціально вигадує різні назви та бренди для дропшип-товару, щоб якось відрізнятися від інших продавців. У підсумку, один і той же товар з однаково поганим описом продають десятки продавців. Це вкрай негативно позначається на зручності користування сайтом і пошуку інших товарів.
  7. Продавець, який заходить до нас на платформу, продає одні категорії товарів, а після успішного виходу починає масово додавати товари, що відповідають вищеописаним критеріям.

В результаті дропшипінг веде до засмічення сайту абсолютно ідентичними товарами низької якості з високим відсотком браку, скарг і повернень. Для нас це неприйнятно.

Покупці, які приходять на наш сайт, хочуть отримати правдиву та актуальну інформацію про товари, якісний зворотний зв'язок від продавця та швидку доставку — тому ми прийняли рішення не працювати з новими продавцями, які працюють за системою дропшипінгу.

Дане рішення не стосується продавців, які працюють з постачальниками чи виробниками, які делегують продаж своїх товарів, але складську і транспортну логістику товару забезпечують самостійно (наприклад, харчові продукти, виробництво меблів, авторське виробництво). При цьому свої зобов'язання з обслуговування покупців продавці виконують в строк і на високому рівні.

Ми не рекомендуємо звертатися до сторонніх компаній, які обіцяють вам успішний початок роботи на маркетплейсі по системі дропшипінг, або пропонують додати до наявного асортименту вашого магазину такі товари. Ваш магазин може бути заблокований.

За довгі роки роботи ROZETKA заслужила певний рівень репутації надійного партнера в очах своїх споживачів. І ми зацікавлені працювати з такими ж продавцями-партнерами, які поділяють наші погляди в питаннях обслуговування покупців.

Чи була інформація корисною?