30.10.2020
1882

Багато продавців вважають що використовуючи хитрощі та заборонені методи, можна домогтися більшого успіху і поліпшити свої показники на платформі. Скажемо прямо, що це помилковий шлях, який призведе до єдиного результату — блокування і припинення співпраці.

У цій статті ми хочемо застерегти вас від можливих помилок і поговорити про нечесні методи просування, про які багато хто знає, і що гірше, не нехтує їх використовувати на нашій платформі. Розберімо які ж дії можуть повністю знецінити витрачені зусилля для початку продажів на ROZETKA або кажучи інакше, що категорично не можна на ROZETKA:

1. Публікувати фіктивні відгуки та оцінки

Типова помилка, що замість поліпшення якості сервісу та асортименту, для залучення покупців можна використовувати практику створення фіктивних відгуків.

Ми категорично забороняємо виставляти фіктивні відгуки, як позитивні, так і негативні, розцінюючи їх як маніпуляцію та обман покупців. При виявленні таких відгуків, вони видаляються з сайту, а до продавця можуть бути застосовані штрафні санкції, аж до блокування магазину.

Всі залишені відгуки та оцінки проходять попередню модерацію перед публікацією на відповідність встановленим правилам. З метою запобігання фіктивних відгуків, в деяких випадках, ми можемо запросити у покупця документальне підтвердження здійснення покупки або звернення в ваш магазин. Це може бути номер замовлення, накладна, чек або квитанція.

Ми за чесну конкуренцію, яка заснована на реальному досвіді та реальних відгуках покупців, виходячи з якості наданого вами сервісу.

2. Розміщувати копії, підробки та репліки товарів

На нашому сайті продається тільки оригінальна продукція. Підробки, копії та репліки — це товари сумнівної якості, які можуть завдавати шкоди здоров'ю і завдавати матеріальної шкоди покупцеві. Продаючи підроблені товари ви фактично здійснюєте шахрайські дії.

Розміщуючи ваші товари ми несемо репутаційні ризики, тому ретельно модеруємо ваш контент. Не витрачайте час на спроби розмістити підроблені товари на нашому сайті, у них немає шансів. При виявленні таких товарів, вони приховуються, а при повторних скаргах покупців на якість вашого товару, магазин може бути заблокований.

Тому, ретельно вивчіть власний контент, пропишіть коректно бренд і видаліть сумнівні товари з асортименту вашого магазину на ROZETKA.

3. Реєструвати дубль магазину з таким самим асортиментом

Ви можете відкрити другий магазин на платформі, за умови, що ні одна позиція асортименту не буде повторюватись. Ми забороняємо дублювати магазини розміщуючи один і той самий асортимент товару від одного продавця, перетворюючи сайт на звалище однотипних товарів. Зрозумійте, дублювання не допомагає продати ваш товар швидше. Навпаки, покупцеві доводиться витрачати час на пошук необхідного товару в списку з декількох повторюваних пропозицій.

Для залучення уваги покупця не женіться за кількістю, а працюйте над якістю оформлення карток товару, щоб вони краще шукалися і краще сприймалися покупцем. Говорячи інакше, зробіть сторінку вашого товару цікавою, читабельною і корисною для покупця.

Пам'ятайте і використовуйте прості правила ідеальної інформації про товар:

4. Продавати дропшип товари

Продаж товарів по дропшипінгу часто зводиться до того, що продавець не контролює терміни доставки, не має можливості оцінити продукцію і не може бути впевненим в якості товару, який поставляється.

Як ви думаєте, чи може такий продавець вичерпно проконсультувати покупця? Очевидно, що ні. У той час як для покупців це може бути дуже важливим фактором при оформленні замовлення. Додайте сюди невідповідність товару опису на сайті, помилки й неточності в характеристиках та невірно зазначені терміни доставки. У підсумку замовляючи такий товар покупець отримує «кота в мішку», а ми отримуємо велику кількість негативних відгуків про те, що «прислали не те», «товар жахливої якості», «ціна не відповідає якості товару» і т.п.

На нашому сайті продаж дропшип товарів заборонений. Ми припинили співпрацю з великою кількістю партнерів, які працюють по дропшипінгу, тому дуже часто вам можуть запропонувати додати до свого асортименту такі товари, щоб «більше заробити». Наполегливо рекомендуємо не додавати дропшип товари в ваш асортимент, при виявленні такі товари приховуються, а з партнером ми можемо розірвати договір в односторонньому порядку.

Продавайте товари, в яких ви впевнені. Прагніть до того, щоб покупець залишався задоволеним після замовлення вашого товару. І тоді у вас будуть позитивні відгуки та високі оцінки.

5. Рекламувати або переводити покупця на основний сайт/магазин

ROZETKA — один з найбільших рекламодавців в Україні. При цьому значну частину бюджетів на рекламу ми витрачаємо на просування товарів інших продавців. Саме на рекламування ваших товарів, а не вашого магазину.

На ROZETKA неприйнятно рекламувати ваш сайт або сторонні ресурси, надавати в листуванні з клієнтом будь-яку контактну інформацію, яка може вести покупця на сторонній ресурс, а також заборонено вкладати візитки або рекламні буклети при відряджанні товару покупцеві.

6. Продавати товар дорожче ніж вказано на сайті ROZETKA

По-перше, ви зобов'язані продати товар за тією ціною, яка була зафіксована при оформленні замовлення, оскільки несете відповідальність за правдивість та повноту інформації про товар що продається, і ціну товару в тому числі.

Ми оновлюємо ціну згідно з вашим прайс-листом щогодини, і якщо ціна товару підвищилася у постачальника або вказана на сайті некоректно через проблеми на вашому боці (не встигли оновити, допустили помилку в цифрі, і т.п.), товар повинен бути проданий за ціною, вказанною в замовленні.

По-друге, не рекомендуємо встановлювати ціну товару вище, ніж на вашому основному сайті. Покупці припускають, що ціна штучно завищена і роблять вибір на користь дешевої пропозиції. Безладне ціноутворення призводить до хаосу і викликає нерозуміння у покупця.

Розміщуючи товар, встановлюйте реальну ціну. Нема потреби закладати суму комісії у вартість товару. В ціну вашого товару входить реклама на кращих медіа та інтернет-ресурсах, куди ми постійно інвестуємо максимум зусиль і коштів. В результаті кожен п'ятий українець починає пошук товару на інтернет-ресурсах саме з ROZETKA.

Тепер підіб'ємо підсумки. Ми знаємо про всі хитрощі, знаємо порушників і як з ними боротися. Розміщуючи свої товари, необхідно дотримуватися встановлених правил співпраці й ці правила для всіх однакові. Так, є обмеження. Так, порушників ми блокуємо і можемо припинити співпрацю. Але, при правильному підході та без зайвих хитрощів у вас є можливість отримати швидкий доступ до багатомільйонної аудиторії відвідувачів сайту ROZETKA і придбати додатковий канал продажів для ваших товарів. Тому перед тим як починати будь-які махінації подумайте двічі, чи варто воно того.