Як отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП / ЕЦП)

Останнє оновлення : 04.07.2023

Кваліфікований електронний підпис (електронний цифровий підпис) КЕП/ЕЦП — це законний аналог  традиційного підпису, який дає можливість підписувати документи в електронному вигляді.

Як правило ключ КЕП/ЕЦП є у бухгалтера, директора чи фінансового директора вашої компанії, оскільки вони використовуються для подачі звітності до податкової, тому в першу чергу, уточніть чи є у вас необхідний електронний підпис у відповідальних осіб вашої компанії.

КЕП / ЕЦП дозволяє однозначно визначити особу, яка підписала документ і забезпечує контроль цілісності та незмінності документа. Як правило, файл ключа підпису має розширення: dat, zs2, sk, jks, pk8, pfx. Отримати КЕП може фізична особа, фізична особа підприємець (ФОП) та юридична особа. Для підписання документів з ТОВ «РОЗЕТКА.УА», вам знадобиться КЕП для юридичної особи чи ФОПа.

Генерацією та видачею електронного цифрового підпису займаються кваліфіковані постачальники електронних довірчих послуг. За видачу сертифіката електронного підпису представники довірчих послуг можуть стягувати плату. Щоб дізнатися інформацію про вартість, а також ознайомитися з переліком необхідних документів для оформлення КЕП/ЕЦП, зайдіть на сайт представника та ознайомтесь з порядком надання ним довірчих послуг.

Представники електронних довірчих послуг можуть надати кваліфікований електронний підпис:

 • на файловий носій (USB-flash, CD/DVD диск);
 • на ваш пристрій, якщо ви генеруєте ключ КЕП/ЕЦП онлайн;
 • на сім-карту, у випадку користування послугою Mobile ID;
 • на захищений носій особистих ключів (Алмаз-1К, Кристал-1 тощо).

Де можна отримати КЕП

 1. Скористатися послугами кваліфікованих постачальників електронних довірчих послуг зі списку.
 2. Звернутися до відділення державної фіскальної служби (ДФС).
  Ви можете відвідати регіональне управління податкової інспекції у вашому місті з накопичувачем для інформації та необхідними документами. Вам запропонують створити пароль та завантажать файл ключа на ваш носій. Генерація ключа безплатна, продовжити термін дії ключа можна онлайн (дистанційно)
 3. Отримати в Приват24.
  Вам необхідно мати відкритий розрахунковий рахунок ФОПа і згенерувати ключ саме для ФОПа
 4. Скористатися MobileID
  Ви можете використовувати послугу від операторів мобільного зв'язку та отримати SIM-карту з ключем електронного цифрового підпису.

Зверніть увагу! У електронного підпису обмежений термін дії (як правило 1-2 роки), і по закінченню цього терміну необхідно отримати новий підпис. 

Більше інформації про КЕП →

Чи була інформація корисною?