Правила пакування та маркування відправлень для доставки в магазини ROZETKA

Останнє оновлення : 08.01.2024

Щоб відправлення було прийняте у відділені ROZETKA для подальшої доставки, товар має бути запакований та промаркований згідно з правилами, описаними на цій сторінці. Відправлення які не відповідатимуть вимогам не будуть прийняті для доставки.

Покупець отримує відправлення в тому вигляді та упакованні, в якому ви надасте його для доставки. Якщо упакування втратило свої якості чи було пошкоджене під час видачі покупцю, його додатково упакують/укріплять перед поверненням продавцю.

До вмісту відправлення можна вкладати гарантійні талони та інші супровідні документи до товару. Забороняється вкладати друковану (чи іншу) продукцію, що рекламує ваш сайт або переводить покупця на будь-які інші сторонні ресурси.

Пакування товарів

Залежно від вмісту відправлення слід використовувати різні види опакування (картонну коробку, пакет, стретч-плівку тощо). Пакування має бути максимально наближене за розмірами до вмісту відправлення. Всі товари повинні бути розміщенні в коробці, розміри якої захищають відправлення від пошкоджень чи втрати цілісності/цінності, а сусідні відправлення від забруднення протягом процесу транспортування, сортування та зберігання; яка дозволяє правильне розміщення у кузові авто та забезпечує оптимальну ефективність перевезення.

Незапаковані відправлення, які займають понад 35% об’єму коробки (якщо їх можливо розмістити в коробці), мають бути запаковані у транспортне пакування відповідного розміру. Вміст відправлення має бути надійно зафіксований в упакуванні за допомогою наповнювача. На кожному відправлені має бути маркування, надійно наклеєне в належних місцях. Заборонено пакувати в одне відправлення товари, які в процесі транспортування можуть пошкодити одне одного.

В одному відправленні повинна дотримуватись товарна сумісність, і якщо є несумісні товари, їх слід ізолювати один від одного. Забороняється розміщувати важкі товари поверх крихких, рідини разом з електронними приладами, товари, що поглинають запах, разом з сильно пахучими товарами.

Відправлення має бути упакованим в якісне пакування.

Якісна коробка відповідає наступним вимогам:

 • гофрокартон не менше трьох шарів;
 • рівні ребра жорсткості, коробка витримує вагу відправлення без деформації;
 • без розривів, щілин, вологих плям, деформації стінок, слідів реставрації тощо;
 • міцно скріплена, щоб відправлення не деформувалось та не розкривало коробку при маніпуляціях (якщо потрібно зміцнити коробку, використовуйте скотч).

Якісний пакет для відправлень — поліетиленовий непрозорий матовий пакет товщина якого не менша за 50 мкм, зі спеціальним липким шаром і клапаном.

Вміст відправлення
Вимоги до пакування

Має бути упакований в картонну коробку або сейф-пакет.

Мають бути упаковані в пакети для відправлень товщиною не менше 50 мкм. При відправленні з іншими товарами, дрібні товари слід пакувати в паперовий пакет відповідного розміру.

Товари мають бути упаковані в коробку відповідного розміру та надійно зафіксовані. Слід враховувати товарну сумісність та використовувати коробку, яка дозволяє розмістити всі товари у відправленні з урахуванням особливостей продукції. Щоб захистити товари від пошкодження вони повинні бути надійно зафіксовані, для цього слід використовувати спеціальні ущільнюючі матеріали між товарами: гофрований папір, бульбашкову плівку тощо.

Крихкий товар потрібно пакувати в картону коробку та захистити пом’якшувальним матеріалом з усіх сторін. Він не має торкатися до стінок коробки чи інших товарів у відправленні.

На крихких товарах має бути позначка «Не кидати, крихкий вантаж» загальноприйнятого зразка. Напис від руки не вважається за правильне маркування.

Слід упаковувати в коробку відповідного розміру та укріпити її за допомогою скотчу.

Варто додатково обмотати стретч-плівкою, щоб уберегти упакування від пошкоджень при транспортуванні.

Упаковання має бути герметичним, місткості з кришками щільно закриті. Вміст відправлення має бути міцно зафіксований в коробці без можливості вільного руху. Скотч має бути достатньої ширини та міцно триматися коробки, щоб закривати всі щілини. Дозволені до організації видачі товари, які належать до 9 класу небезпеки, необхідно упакувати в тару, яка забезпечить захист від зовнішнього впливу (фізичного та погодного), протікання, випаровування або іншого убутку. Упакування варто додатково обернути не менше ніж в 3 шари стретч-плівки.

На коробці необхідно розмістити маніпуляційний знак «Верх», який відповідатиме фактичному розміщенню товару в упакуванні. Також на рідинах та сипучих товарах запакованих в крихку тару має бути позначка «Не кидати, крихкий вантаж».

Допускається

Пакування відправлення в коробку з якісними ребрами жорсткості

Пакування відправлення в поштовий пакет (за умови, що товар не крихкий)

Пакування відправлення в коробку з якісними ребрами жорсткості

Використання коробки будь-якої форми з якісними ребрами жорсткості, яка вміщає в себе усі товари в замовленні з урахуванням їх особливостей

Використання різних наповнювачів з урахуванням особливостей товарів, що доставляються

Використання картонної коробки будь-якої форми з якісними ребрами жорсткості

Обмотка коробки непрозорою стретч-плівкою, за умови нанесення маркування «Крихке» поверх плівки

Обмотка коробки прозорою стретч-плівкою, за умови що маркування «Крихке» наявне на заводському упакуванні й його добре видно за шарами плівки

Використання картонної коробки будь-якої форми з якісними ребрами жорсткості

Використання прозорої або непрозорої стретч-плівки, як додаткового пакування коробки

Обмотка коробки непрозорою стретч-плівкою, за умови нанесення спеціального маркування поверх плівки

Обмотка коробки прозорою стретч-плівкою, за умови що спеціальне маркування наявне на заводському пакуванні, і його добре видно за шарами стретч-плівки

Використання заводського упакування, якщо воно відповідає чинним вимогам для доставки в ТВ ROZETKA і не потребує додаткового пакування зі сторони продавця

Обмотка коробки непрозорою стретч-плівкою, за умови перенесення маркування поверх плівки

Обмотка коробки прозорою стретч-плівкою, за умови що маркування наявне на заводському пакуванні, і його добре видно через шари стретч-плівки

Не допускається

Пакування відправлення в стретч-плівку за відсутності пакування в картонну коробку

Пакування відправлення шляхом змотування кількох дрібних товарів стретч-плівкою

Пакування відправлення в стретч-плівку

Використання поштових пакетів чи стретч-плівки, як упакування товарів

Змотування між собою декількох товарів стретч-плівкою

Використання пошкоджених картонних коробок

Використання картонних коробок з неякісними (слабкими) ребрами жорсткості

Використання картонних коробок з тонкого гофрокартону

Відсутність маркування «Крихке» в будь-якій реалізації

Використання сейф-пакета чи стретч-плівки, як основного пакування відправлення

Використання поліетиленового пакета, скотчу або стретч-плівки, як основного пакування відправлення

Використання поліетиленового пакета, скотчу або стретч-плівки, як основного пакування відправлення у випадку відсутності заводської коробки

Використання заводських кейсів товарів, як основне пакування відправлення

Використання виключно заводського пакування якщо воно не відповідає чинним вимогам для доставки в ТВ ROZETKA і потребує додаткового пакування від продавця

Використання поліетиленового пакета, скотчу або стретч-плівки, як основного пакування відправлення без використання коробки

Відсутність маркування «Крихке» та/або «Верх» в будь-якій реалізації

Маркування товарів

На кожному відправлені має бути маркування, що наклеєне в належному місці. Маркування — це надрукована для доставки ТТН (обов’язково) та позначки, які попереджають про можливі маніпуляції з вантажем.

 • Маркування має бути надруковане чітко, без розмитих елементів. Не допускається блідий друк та наявність погано надрукованих ділянок маркування;
 • розмір паперу (термо- чи паперової етикетки) має бути не меншим за розмір маркування;
 • маркування не повинно бути стиснутим чи розтягнутим;
 • маркування має бути наклеєне без деформації, рівно всією поверхнею;
 • на відправленні допускається не більше трьох заводських штрих-кодів, та не більше одного маркування;
 • маркування не повинно закриватися стретч-плівкою, скотчем чи іншим матеріалом;
 • маркування має бути міцно приклеєно до опакування, щоб унеможливити відривання.

На відправленнях з крихким товаром має бути позначка «Не кидати, Крихкий вантаж». Якщо позначки немає і такий товар буде пошкоджено при транспортуванні, в задоволенні претензії на відшкодування вартості відправлення буде відмовлено.

Показник вертикального положення вантажу.

Зверніть увагу! Маркування повинно бути нанесено виключно у вигляді загальноприйнятих знаків встановленого зразка. Інші варіанти нанесення маркування, наприклад, скотч з написами на ньому, або малюнок від руки — не вважаються за належне маркування.


Пов'язані запитання

Чи можна передавати відправлення в транспортному пакуванні, брендованому в стилі власного магазину?
— Ні, пакувати відправлення в брендоване транспортне пакування забороняється. Дозволяється використовувати транспортне пакування перевізників.

Чи була інформація корисною?