Опрацювання замовлення з доставкою в магазин ROZETKA

Останнє оновлення : 24.01.2024

В замовленні, в якому покупець обрав доставку в магазин ROZETKA, в полі «Доставка» буде вказана «Власна служба доставки» з адресою пункту самовивозу. Для такого замовлення продавцю потрібно створити відправлення в кабінеті продавця та доставити замовлення в магазин, який приймає відправлення продавців маркетплейсу.

Зверніть увагу! Доставка в ТВ не передбачає отримання передоплати від покупців чи часткового викупу замовлення, навіть якщо у покупця низький відсоток викупу замовлень.

Як опрацьовувати замовлення з доставкою в магазин ROZETKA

  1. Зв’яжіться з покупцем для підтвердження замовлення.
  2. Створіть відправлення в модулі «Магазини ROZETKA».
  3. Запакуйте та промаркуйте відправлення.
  4. Доставте замовлення в магазин ROZETKA, який приймає відправлення продавців маркетплейсу.

Орієнтовний термін доставки та термін зберігання відправлення в магазині відображається в замовленні в блоці «Адреса доставки». За необхідності ви можете один раз продовжити термін зберігання на 2 додаткових дні. Кнопка «Продовжити термін зберігання» буде відображатись у замовленні, після того, як відправлення буде доставлене в магазин.

Покупець може оплатити замовлення онлайн на сайті або готівкою/картою в магазині ROZETKA. Якщо покупець відмовляється від замовлення під час огляду в магазині, посилка повернеться в пункт приймання, звідки продавцю потрібно буде її забрати.

Якщо в замовленні є додатковий продаж його необхідно вказати до створення відправлення (коли замовлення знаходиться в статусі «Обробляється менеджером»).

Якщо потрібно змінити вартість замовлення після створення відправлення, зверніться в службу підтримки за темою «Видача посилок у ROZETKA». Зміна можлива лише якщо це узгоджено з покупцем!

Для замовлення з доставкою в магазини ROZETKA встановлюються наступні статуси:

Статус замовлення

Опис

1

Нове замовлення
*встановлюється автоматично

покупець оформив замовлення

2

Обробляється менеджером
*встановлюється продавцем вручну

продавець прийняв замовлення в роботу

3

Комплектується. Дані підтверджені
*встановлюється продавцем вручну

замовлення підтверджено, продавець створює ТТН для відправлення

4

Передано в службу доставки
*встановлюється автоматично

після успішного створення ТТН для замовлення

5

Очікує отримання від продавця
*встановлюється автоматично

продавцю необхідно доставити товар в пункт приймання

6

Прийнятий від Продавця
*встановлюється автоматично

замовлення прибуло в пункт відправлення

7

Знаходиться в РЦ
*встановлюється автоматично

відправлення знаходиться в розподільчому центрі ROZETKA

8

Доставляється
*встановлюється автоматично

замовлення прямує в пункт видачі для покупця

9

Очікує в пункті самовивозу
*встановлюється автоматично

замовлення доставлене та очікує покупця в точці видачі

10

Замовлення виконано
*встановлюється автоматично

покупець отримав замовлення

11

Буде повернено відправнику
*встановлюється автоматично

покупець відмовився від замовлення і воно буде повернене продавцю

12

Повернення доставляється до розподільчого центру
*встановлюється автоматично

повернення прямує з точки видачі покупця до розподільчого центру ROZETKA

13

Повернення знаходиться у розподільчому центрі
*встановлюється автоматично

14

Доставляється у точку повернення
*встановлюється автоматично

замовлення прямує в пункт приймання від продавця

15

Знаходиться в точці для повернення
*встановлюється автоматично

замовлення повернулося в пункт приймання та очікує відправника (продавця)

16

Повернений продавцю
*встановлюється автоматично

продавець отримав повернене відправлення

Зверніть увагу! Якщо замовлення було втрачено/пошкоджено під час доставки в магазин ROZETKA, наші представники зв’яжуться з покупцем та запропонують створити повторне замовлення, якщо покупець погодиться — вам потрібно відправити товар ще раз, якщо покупець відмовився — вам потрібно повернути клієнту кошти одразу, якщо замовлення було оплачене. Поки замовлення рухається до Вас назад, ROZETKA несе відповідальність за товар, і відповідно до умов договору, зобов’язана компенсувати вам вартість товару у випадку його втрати чи пошкодження. Детальніше про компенсацію при втраті/пошкодженні товару з доставкою в магазини ROZETKA

Пакування та маркування

Потрібно надрукувати створену для замовлення ТТН та промаркувати відправлення. Товар має бути запакований та промаркований згідно з правилами пакування та маркування відправлень. При маркуванні відправлення не заклеюйте нижній штрихкод ТТН, це може призвести до помилок при роботі з відправленням.

Доставка замовлення в точку видачі

Запаковане та промарковане відправлення необхідно доставити в магазин ROZETKA (пункт приймання товарів від продавців). Ознайомтесь з переліком магазинів, які приймають відправлення продавців маркетплейсу та їх графіком роботи.

У магазині ROZETKA:

  1. Скористатись терміналом для реєстрації. Оберіть розділ «Інші питання», введіть номер мобільного телефону та натисніть кнопку «Далі», щоб отримати номер в черзі.
  2. Дочекайтеся вашої черги.
  3. Передайте відправлення співробітнику ТВ та обов’язково отримайте реєстр отримання відправлення. Реєстр відправлення є офіційним документом, який підтверджує факт приймання посилки для доставки в магазини ROZETKA.

Сервісні звернення та повернення товару (при видачі замовлення в магазині ROZETKA)

Доставка замовлень в магазини ROZETKA не передбачає опрацювання звернень покупців стосовно обміну чи повернення товару. Покупець взаємодіє безпосередньо з продавцем у випадках обміну/повернення товару чи гарантійного обслуговування.


Пов’язані запитання

1. Чи можна змінити в замовленні спосіб доставки «магазин ROZETKA» на іншого поштового оператора?

Так, щоб змінити спосіб доставки встановіть замовленню статус «Обробляється менеджером» та відредагуйте замовлення.


2. Чи можна в замовленні змінити магазин, в якому покупець отримає відправлення?

Так, можна. Якщо відправлення для замовлення ще не створене — встановіть замовленню статус «Обробляється менеджером» та оберіть потрібний магазин самостійно. Якщо відправлення вже створене — зверніться в службу підтримки за темою «Видача посилок у ROZETKA», де вкажіть номер замовлення, номер відправлення (ТТН) та адресу потрібного магазину.

Зверніть увагу! Зміна магазину отримувача в замовленні, яке вже було передане для доставки, може призвести до затримки термінів доставки, тому попереджуйте про це покупця для уникнення непорозумінь.


3. Чи можна вказати номер раніше створеної ТТН для нового замовлення?

Ні, оскільки під кожне замовлення очікується окреме відправлення товару.


4. Чи враховується зміна товарів в замовлені після створення відправлення?

Ми враховуємо зміну товарного складу замовлення і спосіб його доставки, коли замовлення знаходиться в статусі «Обробляється менеджером» та лише до моменту створення відправлення.


5. Як дізнатися статус доставки замовлення в магазини ROZETKA?

Актуальний статус доставки ви можете побачити в замовленні в кабінеті продавця, а також за номером відправлення на сайті ROZETKA Delivery.


6. Чи можна просити покупця оплатити замовлення переказом на карту (за реквізитами), якщо оплатити на сайті онлайн не вдалось?

Так, якщо покупець не зміг оплатити карткою замовлення з доставкою в магазин, ви можете надати йому реквізити для оплати. За замовлення, в яких не пройшла онлайн оплата, відповідальність за те, що замовлення оплачене лягає на продавця. Будь ласка, контролюйте оплату за замовлення та не передавайте відправлення для доставки в магазин без отримання повної оплати.


7. Що потрібно додатково перевірити перед тим, як передавати посилку для подальшої доставки?

Перевірте якість друку ТТН, вона має бути надрукована чітко, без розривів, не має бути обрізана чи пошкоджена. Непотрібно заклеювати скотчем штрих код ТТН. Неякісно надрукована ТТН може призвести до затримки в опрацюванні та доставці відправлення.

Перевірте пакування відправлення. Воно має бути виконане згідно з правилами пакування та маркування товарів. Нехтування правилами пакування може призвести до відмови в компенсації, якщо відправлення було пошкоджене при транспортуванні.


8. Чи можуть товари у відправленні відрізнялися від товарів в замовленні?

Ні, товарний склад відправлення має відповідати товарному складу в замовленні.


9. Що можна додавати до вмісту відправлення з доставкою в магазини ROZETKA?

До вмісту посилки ви можете додавати гарантійні талони та інші обов'язкові супровідні документи до товару. Рекламні матеріали та контактні дані вкладати до замовлення заборонено.


10. Покупець отримує сповіщення про відправлення замовлення з доставкою в магазини ROZETKA?

Покупець отримує два сповіщення щодо замовлення в SMS або застосунок Viber/Telegram. Перше — з орієнтовною датою видачі, коли відправлення прибуває до сортувального центру, друге — з фактичною датою видачі, коли замовлення прибуло в магазин ROZETKA.


11. Чи може відправник доставити посилку не в той магазин, який був вказаний при створенні відправлення?

Так, ви можете передати відправлення у будь-якому магазині ROZETKA, що приймає відправлення продавців маркетплейсу, незалежно від того, який магазин ви обрали, коли створювали відправлення для замовлення. У випадку повернення посилки її потрібно буде забрати саме з тієї ТВ, де ви передали її для доставки.


12. Чи можливо видати замовлення, яке було надіслане для одного покупця — іншому покупцю?

Ні, для кожного замовлення очікується окреме відправлення.


13. Як продавцю отримати замовлення, яке повернулось?

Для отримання повернутого відправлення представник вашого магазину має прийти у відділення, з якого здійснювалось відправлення замовлення, проінформувати співробітника, що він прийшов за повернутими посилками, повідомити назву вашого магазину на маркетплейсі та найменування ФОП / юридичної особи.

Зверніть увагу! Разом з поверненими відправленнями видається реєстр повернених відправлень.


14. Чи потрібно надавати покупцеві фіскальний чек до замовлення, яке доставляється в магазин ROZETKA?

Так, продавець зобов’язаний надати покупцю фіскальний чек до замовлення (за виключенням безготівкової оплати). Чек може бути вкладений до вмісту відправлення або надісланий покупцеві в електронному вигляді (у повідомленні з кабінету продавця, у Viber / SMS). Також ви можете створювати фіскальний чек або прикріплювати до замовлення посилання на чек налаштувавши роботу з ПРРО в кабінеті продавця.

Якщо покупець оплачує замовлення при отриманні в магазині ROZETKA, йому видається квитанція про переказ коштів від ФК «ЕВО».


15. Як скасувати замовлення з доставкою в магазин ROZETKA?

Скористайтесь загальною інструкцією зі скасування замовлення.

Чи була інформація корисною?