Групування товарів

Останнє оновлення : 31.05.2024

На маркетплейсі однакові товари з характеристиками, що можуть відрізнятися (розмір, колір тощо) об’єднуються в групу. В такому випадку на сторінці товару відображаються всі доступні різновиди товару і покупець може обрати потрібний варіант.

Також на сайті групуються однакові товари від різних продавців (Інші пропозиції), щоб вони не дублювалися в каталозі. Таке групування відбувається автоматично або за зверненням продавця.

На сторінці згрупованого з пропозиціями інших продавців товару, відображаються загальний список відгуків. Якщо згрупованого товару немає в наявності, він не показується на сторінці інших пропозицій.

Правила групування товарів

  • Товари групуються лише за параметрами, які вказані в таблиці.
  • Товари групуються лише в межах однієї категорії.
  • Для групування в товарі має бути вказаний виробник (бренд);
  • Однакові товари від різних виробників/брендів групуються в одну спільну групу.
  • Вживані та відновлені товари групуються окремо від нових.
  • Можливе групування за двома параметрами, наприклад: колір та розмір, ширина та глибина тощо.

Щоб товари були згруповані, в них має бути вказана характеристика, за якою товари групуються в категорії, а також ознака в назві товару. Ознака — це значення характеристики, яке вказується, як правило, після моделі.

Приклад в XML прайс-листі характеристики та ознаки для групування:

В кабінеті продавця у згрупованих товарів відображається позначка «Згрупований», натиснувши на неї відкриється список товарів цієї групи.

Якщо ваші товари не були згруповані після додавання на сайт, для їх групування ви можете звернутися в службу підтримки за темою: «Робота з товарами, прайс-лист» → «Додавання / оновлення інформації в товарах». До звернення прикріпіть заповнений файл з переліком товарів, які потрібно згрупувати.

Зверніть увагу! Маніпуляції з метою обходу правил групування можуть призвести до блокування магазину.

Основний товар у групі

Кожній групі присвоюється основний товар, який визначається системою автоматично на основі внутрішнього алгоритму розрахунку. Алгоритм розрахунку головного товару у групі, а також дані, які використовуються для розрахунку, не розголошуються.

В результаті пошукової видачі головним товаром в групі буде відображатись найбільш релевантний пошуковому запиту товар. Наприклад, для запиту «Жовті кросівки» будуть показані моделі саме жовтого кольору, навіть якщо в групі головний товар має інший колір. За умови рівної релевантності відбувається сортування за основним товаром в групі та рейтингом.

Як видалити товар з групи

Якщо товар згрупований помилково чи неправильно, наприклад, у вашого товару інша модель, інші характеристики тощо, щоб прибрати товар з групи зверніться в службу підтримки за темою: «Робота з товарами, прайс-лист» → «Питання щодо групування товарів».Якщо товар згрупований правильно, прибрати його з групи неможливо!

Згруповані товари з незначними відмінностями (однотипні китайські товари) не будуть розгруповані навіть після звернення.


Близькі за темою

Різновиди товару
Чому ваш товар згрупований з товарами інших продавців?
Чому на сторінці товару відображається старий відгук?

Чи була інформація корисною?