Рус Укр

Як отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП / ЕЦП)

Останнє оновлення : 20.05.2021

Кваліфікований електронний підпис / електронний цифровий підпис — це альтернатива традиційного підпису, який надає можливість підписувати документи в електронному вигляді.

КЕП / ЕЦП дозволяє однозначно визначити особу, яка підписала документ і забезпечує контроль цілісності та незмінності документу. Як правило, файл ключа ЕЦП має розширення: dat, zs2, sk, jks, pk8, pfx. Отримати КЕП може юридична особа, фізична особа, фізична особа підприємець (ФОП). Для підписання документів з Розеткою, вам знадобиться КЕП для юридичної особи чи ФОПа.

Генерацією та видачею електронного цифрового підпису займаються кваліфіковані постачальники електронних довірчих послуг (колишні АЦСК). За видачу сертифікату на електронний підпис представники довірчих послуг можуть стягувати плату. Щоб дізнатися інформацію про вартість, а також ознайомитися з переліком необхідних документів для оформлення КЕП / ЕЦП, зайдіть на сайт конкретного представника і прочитайте порядок надання ним довірчих послуг.

Представники електронних довірчих послуг можуть надати кваліфікований електронний підпис на:

 • файловий носій (USB-flash, CD / DVD диск);
 • захищений носій особистих ключів (Алмаз-1К, Кристал-1 і ін.);
 • на сім-карту, у випадку користування послугою Mobile ID;
 • на жорсткий диск вашого комп'ютера, якщо ви генеруєте ключ КЕП / ЕЦП онлайн;

Де отримати КЕП / ЕЦП:

 1. Скористатися платними послугами кваліфікованих постачальників електронних довірчих послуг зі списку.
 2. Звернутися до відділення Державної фіскальної служби (ДФС).

Ви можете відвідати регіональне управління податкової інспекції в вашому місті з флеш-накопичувачем і необхідними документами. Вам запропонують придумати пароль і завантажать файл ключа на флешку. Генерація ключа безкоштовна, продовжити термін дії ключа можна дистанційно онлайн.

 1. Згенерувати ключ КЕП в «Приват24».

Вам необхідно мати відкритий розрахунковий рахунок для ФОПа, і згенерувати ключ саме для ФОПа. Генерація ключа безкоштовна.

Приват24 для фізичних осіб перейдіть:

 1. У розділ “Бізнес”
 2. Пункт “Бізнес”
 3. Електронний цифровий підпис
 4. Завантажити сертифікат.

Приват24 для бізнесу перейдіть:

 1. У розділ “Ще”
 2. Пункт «Налаштування»
 3. Ключі ЕЦП
 4. Отримати сертифікат
 1. Mobile ID

Ви можете використовувати послугу в операторів мобільного зв'язку та отримати SIM-карту з ключем електронного цифрового підпису. Більше інформації ви можете отримати на сайті мобільних операторів.

Як правило, ключі КЕП / ЕЦП є у бухгалтера, директора або фінансового директора вашої компанії, оскільки вони використовуються для подачі податкової звітності, тому в першу чергу уточніть цю інформацію у відповідальних осіб вашої компанії.

Зверніть увагу. У КЕП / ЕЦП обмежений термін дії (як правило 1-2 роки), і по закінченню цього терміну необхідно генерувати новий підпис. Більше інформації про КЕП / ЕЦП читайте тут.

Чи була інформація корисною?

Цікавить додаткова інформація?

Додати відгук

Щоб ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, будь ласка, ознайомтесь з нашими правилами.
Дякуюємо за ваш коментар, ми надамо вам відповідь найближчим часом
Коментарі відсутні