Продавайте на ROZETKA Маркетплейс товари за державною програмою «єКнига»

Продаж на маркетплейсі книг за державною програмою «єКнига»

Опубліковано: 20.12.2024
Час на читання: 2 хвилини
Переглядів: 105

Із січня 2025 р. продавці маркетплейсу ROZETKA матимуть змогу реалізовувати власні товари за державною програмою «єКнига».

єКнига — це програма, за якою громадяни України, які досягли 18 років, отримують грошові кошти від держави, за які можуть придбати паперові, електронні або аудіокниги українською мовою у книгарнях чи онлайн-магазинах, що долучились до участі у програмі.

Як продавцю долучитися до програми «єКнига» на маркетплейсі

  1. Ви маєте бути включені до переліку розповсюджувачів Програми «єКнига». Для цього уважно ознайомтеся з оголошенням на сайті Українського інституту книги (УІК) ↗ та подайте відповідну заяву.
  2. У вашого магазину на маркетплейсі має бути налаштована оплата від LiqPay (АТ КБ "ПриватБанк"). Крім того, переконайтеся, що в кабінеті платіжного провайдера у вас вказана сфера діяльності — «Книжкові магазини» і ви можете приймати платежі з MCC-кодами 5192 та 5942.
  3. Дочекайтесь офіційного старту програми на сайті ROZETKA. Ми додатково повідомимо вас про точну дату початку. Після сповіщення про старт програми зверніться в службу підтримки за темою «Акції, Реклама» → «Просування товарів» та надайте Excel-файл, у якому вказані коди ваших товарів на сайті ROZETKA, що беруть участь у програмі. У випадку, якщо буде виявлено заборонену продукцію, подану для участі у програмі – магазин буде заблоковано.

Вимоги УІК, щоб стати розповсюджувачем за програмою «єКнига»:

  1. Провадити господарську діяльність на території України відповідно до законодавства.
  2. Бути включеним до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції, як розповсюджувач.
  3. Мати код категорії продавця, який встановлено банком-еквайром розповсюджувача видавничої продукції, – Merchant Category Code (далі – МСС-код) – 5192 або 5942.
    Зверніть увагу! Банк має право перевіряти наявність дозволу на використання авторських прав. А також, при наявності в асортименті магазину товарів інших категорій, змінювати у налаштуваннях сферу діяльності магазину.
  4. Мати Merchant ID (далі – MID-код) – унікальний ідентифікатор розповсюджувача видавничої продукції, виданий банком-еквайром розповсюджувача видавничої продукції для платежів, що потрібно для ідентифікації розповсюджувача видавничої продукції при здійсненні платіжної операції під час придбання книжкових видань Отримувачами.
  5. Бути зареєстрованим в автоматизованій інформаційно-аналітичній системі, що містить інформацію про книжкові видання, доступні на ринку України, у тому числі запропоновані видавцями для продажу, – електронному каталозі «Книжки на ринку», та завантажити до нього відомості про книжкові видання, що пропонуються до придбання за Програмою «єКнига».

Корисні посилання

Чи була інформація корисною?